Najnovšie kúpeľňové trendy 2022

Vladimír Kaliňak Rady a tipy
Walk in sprchová zástena zo sprchového skla timeless

V interiérovom dizajne sa zmeny dejú neustále. Dôkazom toho sú aj najnovšie kúpeľňové trendy pre rok 2022, ktoré vnášajú do tohto špecifického priestoru vzdušnosť, svetlosť a minimalizmus v spojení s neopozeranými riešeniami. Narastá záujem o sprchovacie kúty na mieru, ktoré v modernom interiéri navodzujú pocit vizuálnej priestrannosti a zachovávajú plynulý dizajn kúpeľne.


Trend transparentnosti na vzostupe

Moderné kúpeľne sa snažia zbaviť prísneho vyčlenenia a rámovania. Na starších kúpeľniach, ktoré už majú niekoľko rokov za sebou, je vidieť opakujúce sa detaily – napríklad v podobe striktne orámovaného sprchovacieho kútu s nepriehľadnou výplňou či odlíšených obkladov v kontrastných farbách. Síce im to nič neubralo na funkčnosti, v priestore, kde je dôležitý každý centimeter štvorcový, nie sú vítané rušivé elementy ani pocit stiesnenosti.


Už niekoľko rokov narastá trend transparentnosti, ktorý v hojnej miere pracuje so sklom. Sklo totiž patrí k najuniverzálnejším materiálom s výbornými vlastnosťami a všestranným využitím. V prostredí kúpeľne sa najčastejšie používa bezpečnostné tvrdené sklo odolné voči nárazom a poškodeniu. Navyše vyniká odolnosťou voči korózii, vodnému kameňu a poteší aj jeho jednoduchá údržba.

Citlivé zladenie rôznych materiálov a farieb

V moderne riešených kúpeľniach môžete pozorovať niekoľko dominantných prvkov, ktoré tvoria základ pre kúpeľňové trendy roku 2022. Obľúbenými sa stali predovšetkým:

– dizajnové, samostatne stojace vane
– kúpeľňové batérie v zlatej alebo matnej čiernej farbe
– okrúhle zrkadlá vo výrazných rámoch umiestnené nad na mieru vyhotovenými skrinkami
– koncept dvoch umývadiel skrytých úložných priestorov
– mramorové obklady navodzujúce pocit luxusu
– z materiálov dominujú kombinácie betónu, dreva a skla
– o pozornosť sa tiež hlási prítomnosť zelene v podobne machových stien alebo živých rastlín.

Zdroj: Pinterest

Ak chcete tieto prvky harmonicky zakomponovať do novej kúpeľne, potrebujete k nim spojenca, ktorý zachová pocit otvoreného interiéru bez narušenia.


Priestranný sklenený sprchový kút tejto požiadavke vyhovuje s prehľadom. Prakticky neviditeľná sklenená tabuľa spĺňa svoju hlavnú úlohu – funguje ako účinná ochrana proti striekajúcej vode, no prináša do interiéru kúpeľne aj čosi naviac. Elegantný a v líniách precízne čistý koncept sprchovacieho kúta podporuje jasnosť a svetlosť priestoru. Hoci je sklo v porovnaní s ostatnými výraznými prvkami zdanlivo nenápadné, dodáva kúpeľni estetiku a pocit vzdušnosti ako žiadny iný element.


Walk-in sprchový kút opticky zväčší kúpeľňu

Pevné sprchové kúty walk-in sa dostali na pomyselný vrchol kúpeľňového dizajnu posledných rokov. Nenápadná konštrukcia, ktorú tvorí jedna či dve steny z bezpečnostného skla, je bez posuvných prvkov, ktoré by mohli narušiť celkový dojem. Súčasťou walk-in sprchy je nízka vanička alebo nenápadný žľab v podlahe. Nastúpite do nej bez toho, aby ste otvárali dvere a vo väčšine prípadov je možná aj bezbariérová realizácia. Naviac, jednoliaty dizajn walk-in sprchového kútu má minimálny dopad na vzhľad kúpeľne a mimoriadne jednoducho sa udržuje v čistote a lesku – žiadne hromadenie vlhkosti a vodného kameňa v ráme alebo konzolách.

Nová kúpeľňa ako príjemné relaxačné miesto

Či už vás čaká rekonštrukcia staršej kúpeľne, alebo stojíte uprostred prázdnej kúpeľne v novostavbe, máte obrovské možnosti, ako vytvoriť jedinečný priestor, v ktorom sa budete cítiť príjemne. Základom je jasný koncept, využívanie trvácnych a odolných materiálov a kvalitná realizácia. Ak sa potrebujete poradiť o svojej predstave alebo zrealizovať sprchovací kút na mieru, radi vám pomôžeme. V našej firme SKLOKALI pracujeme so sklom už od roku 1995 a dôverne poznáme jeho potenciál, ktorý sa môže v plnej kráse ukázať aj vo vašej kúpeľni.