Rozumieme sklu od roku 1995

Naša rodinná firma začala písať svoju históriu v roku 1995. Bratia Kaliňákovci po predchádzajúcich skúsenostiach s prácou so sklom, založili firmu v garáži svojho rodičovského domu v Prešove. Postupom času a naberaním väčšieho množstva práce sa presťahovali do väčších priestorov. Firma sa s príchodom plastových okien začala zameriavať na výrobu izolačných skiel s čím prišli prvé investície do technologii. To bol však len začiatok.

#1500

Projektov a realizácií

#25

Rokov na trhu

#20

Zamestnancov

Showroom sklokali postavený kontajnerovým spôsobom stavby. Kompletne realizovanú firmou sklokali.

„Nekonečné možnosti využitia skla v interiéri a exteriéri umožnilo rozšírenie záberu spoločnosti.”

1995
Založenie firmy SKLO KALI
Bratia Kaliňákovci založili firmu
2015
Otvorenie novej prevádzky
Zameranie sa na dizajn a technológie
2020
Moderné sklenárstvo
Pôsobiace na východnom Slovensku.

Súčasná prevádzka

Pôsobenie sa rozšírilo o opracovanie aj kompletnú dodávku a montáž nových typov bezpečnostných skiel, určených na celosklenené bezrámové systémy. Sklo je perfektný konštrukčný prvok ktorý spĺňa vysoké nároky na bezpečnosť a jeho široké využitie v stavebníctve je toho dôkazom. V roku 2015 sa preto rozhodla druhá generácia bratov Kaliňákových pokračovať v šľapajách sklenárskeho remesla s dôrazom na dizajn a funkčnosť.

Súčasná prevádzka

Neustále rastúca odbornosť

Neustále rastúca náročnosť realizácii je to čo nás poháňa vpred. Od prvého kontaktu, cez technickú podporu, až po samotnú realizáciu robíme všetko preto, aby výsledok našej práce bol prvotriedny. Technológie ktoré používame na opracovanie skla, ako aj na samotnú montáž sú zárukou toho, že robíme veci kvalitne.

Neustále rastúca odbornosť

Technické myslenie

Odbornosť a technické myslenie je našou prednosťou. Sme moderné sklenárstvo pôsobiace v Prešove, s dosahom na celý Prešovský a Košický kraj. Naše výrobky zo skla majú naši zákazníci realizované od Popradu, cez Starú Ľubovňu, Bardejov, Prešov, Košice, Trebišov, Michalovce, Humenné až po Sninu či Kráľovský Chlmec i Tokajskú oblasť.

Technické myslenie

Skúsenosti
našich zákazníkov

Marián
Majiteľ firmy, Košice
Katarína
Zákazníčka, Prešov
Peter
Zákazník, Poprad
Marián

Môžem len odporučiť.

Profesionálny prístup od návrhu až po realizáciu. Kvalitné materiály, čistá práca. Môžem len odporučiť.

Katarína

Spokojnosť s kuchynskou zástenou

Som veľmi spokojná s vašou prácou, prístupom aj celou montážou. Kuchynská zástena predčila moje očakávania. Je to fakt skvelé. Ďakujem ešte raz.

Peter

S realizáciou sme nadmieru spokojní.

Šikovný a profesionálny tím. Firma ide s dobou o čom svedčí moderný dizajn skiel a výrobkov.