Naše technológie
pre opracovanie skla

Výroba

Od roku 1995 sa rodinná firma bratov Kaliňákovcov etablovala ako skutočný odborník v oblasti skla. Sklenárske remeslo nás baví aj dnes a neustála snaha držať krok s dobou nás posúva vpred aj v oblasti výroby.

Pracujeme so skladom, kde máme k dispozícii viac ako 40 typov skla rôznych hrúbok. Naším cieľom je, aby výsledný produkt spĺňal všetky požiadavky a predstavy našich zákazníkov s čo najväčším dôrazom na bezpečnosť a estetiku.

Naše technológie opracovania skla

1. INTERMAC GENIUS – rezací stôl

Výrobný proces začína výberom správneho skla zo skladu. Veľký formát skla režeme na presné rozmery pomocou nášho rezacieho stola, ktorý je známy svojou presnosťou a spoľahlivosťou. Vďaka svojej flexibilite dokáže spracovávať rôzne druhy skla a hrúbky.


2. SCHIATTI ANGELO – rovinná brúska

Po narezaní sklá sú hrany skla ostré a nebezpečné pre ďalšie použitie. Preto je potrebné hrany opracovať pomocou špeciálnej rovinnej brúsky SCHIATTI ANGELO. Tento “Mercedes” medzi bruskami je zárukou najvyššej kvality opracovania hrán, čo zaručí bezpečnosť a estetický dojem. 

STEFIGLASS INTERNATIONAL SRL – umývacia linka

Umývacia linka s automatickym vysušenim skla zabezpečuje dokonale umytie skla po oracovani alebo pred ďalšími operaciami kde je potrebné pripraviť čisté sklo ako su laminovanie, pieskovanie a farbenie skiel.


3. CNC INTERMAC MASTER ONE – CNC obrábacie centrum

Naše moderné CNC obrábacie censtrum značky INTERMAC nám umožňujú vyrezať rôzne diery a výrezy do skla s presnosťou na desatiny milimetra. Gravírovanie rôznych motívov a tvarové opracovanie hrán je pre nich hračka. S týmito strojmi sme schopní vytvoriť rôzne tvary a vzory skla, ktoré sa dokonale hodia do vášho interiéru.

https://www.youtube.com/watch?v=Nuuc_ua3Phg&t=4s

4. PUJOL LAM PRO – laminovacia pec

Niektoré typy bezpečnostného skla je potrebné zalaminovať čo znamená že spojením dvoch skiel rovnakého tvaru sa pomocou laminovacej pece a EVA fólie vyrobí jedno – vrstvené bezpečnostné sklo VSG. Tento proces zvyšuje pevnosť a bezpečnosť skla.

Ponúkame aj možnosť pieskovania skla, ktoré mu dodáva matný a elegantný vzhľad. Farebné lakovanie skla je ďalšia z našich služieb, kde môžete vybrať z rôznych odtieňov a vytvoriť tak unikátny kúsok.

Na záver, po všetkých týchto procesoch, dodáme finálny výrobok, ktorý je pripravený na inštaláciu a bude skvostom v akomkoľvek interiéri.

Našou hlavnou prioritou je vysoká kvalita výroby, precíznosť a spokojnosť zákazníkov. Ponúkame Vám špičkové služby v oblasti výroby a spracovania skla.