Sklenené zábradlie – nadčasový prvok moderného dizajnu domu

Vladimír Kaliňak Sklenené zábradlia
celosklenené zábradlie v interiéry

Sklenené zábradlie je už na prvý pohľad výnimočne príjemné a esteticky čisté, no istým spôsobom navodzuje mierne skeptický dojem. Avšak, netreba mať predsudky. Svoju bezpečnostnú funkciu s prehľadom zvláda a čo viac – bez obáv sa o sklenené zábradlie na schodisku či balkóne môžete oprieť. Láka vás predstava nadčasového riešenia pre interiér alebo exteriér vášho domu? Toto by ste mali vedieť!


Vpustite svetlo do interiéru

Sklo je čoraz populárnejším materiálom v moderných interiéroch. Prirodzeným spôsobom vpúšťa svetlo na miesta, ktoré ešte donedávna trpeli nedostatkom svetla.


Sklo použité na zábradliach výborne funguje s drevom, oceľou a betónom. Ak stojíte v novostavbe a navrhované riešenie na drevené alebo kovové zábradlie vo vás nevyvolalo najlepší pocit, nechajte si vypracovať návrh, v ktorom bude zakomponované elegantné sklenené zábradlie v čistých líniách. Výsledok vás možno okamžite presvedčí. Sklenené zábradlie v interiéri nielen výborne vyzerá, funguje aj ako spoľahlivá bezpečnostná opora a zábrana proti prepadnutiu.

Užite si ničím neobmedzený výhľad

V exteriéroch sa veľkej priazni tešia sklenené zábradlia na balkón či terasu. Sklo je vo svojej prirodzenej podobe číre a priehľadné, vďaka čomu otvára výhľad do vašej peknej záhrady alebo na krásnu prírodnú scenériu v okolí domu. Aj napriek tomu, že pôsobí mimoriadne nenápadne, dáva jasne najavo, že ste si na výbere zábradlia dali záležať a zvolili ste moderné a spoľahlivé riešenie modernej architektúry.


Bezpečnosť ako jedna z hlavných priorít

O skle sa hovorí ako o krehkom materiáli. Je na to niekoľko pádnych dôvodov, no v prípade sklenených zábradlí sa dostávajú do popredia predovšetkým bezpečnostné parametre, ktoré upravené sklo s prehľadom spĺňa.


O čom je reč? V našej firme Sklokali používame vrstvené bezpečnostné sklá (VSG/TVG, VSG/ESG, VSG), ktoré spĺňajú normu pre použitie v stavebníctve. Vykazujú vysokú odolnosť voči nárazom a bez zmeny kvalít zvládajú premenlivé exteriérové teploty. Ak je predsa len vrstvené sklo poškodené veľkou vonkajšou silou, nedochádza k jeho rozbitiu a ohrozeniu črepinami. Jednotlivé fragmenty skla zostávajú na mieste a nerozsypú sa, podobne ako je tomu pri autoskle.


Spôsoby kotvenia skleneného zábradlia

Pre dlhodobú funkčnosť skleneného zábradlia je dôležité zvoliť správnu hrúbku a spôsob kotvenia.

Zdroj: Pinterest

Interiérové sklenené zábradlia kotvíme na terče alebo do hliníkových profilov. Kotvením na nerezové terče vzniká dokonale nerušený výhľad do priestoru a do ďalšieho poschodia. Decentné kotvenie do hliníkových profilov má svoje využitie v interiéri a v exteriéri, v showroomoch, v kanceláriách typu open space či ako dizajnová sklenená priečka od stropu po podlahu slúžiaca ako zábradlie.


Viete o tom, že sklenené zábradlia našli svoje uplatnenie aj v rodinných domoch s malými deťmi? Sklenené zábradlie sa totiž iba zriedka dá prekonať. Neláka na nebezpečné preliezanie ani na spúšťanie. Nehrozí riziko, že si zvedavé dieťa zasekne časť tela medzi stĺpikmi. Azda jediné, s čím treba počítať, sú odtlačky malých rúk na skle, no vďaka hladkému povrchu je občasné čistenie skleneného zábradlia mimoriadne jednoduché.


Sklenené zábradlie na mieru od Sklokali

Originalita, požadovaná pevnosť, bezpečnosť, kvalitné presvetlenie, splynutie s prostredím a moderný dizajn. To je len niekoľko z hlavných predností sklenených zábradlí. Ak chcete zábradlie, ktoré sa odvážne prispôsobí vášmu priestoru, neváhajte a kontaktujte nás. Pracujeme s kvalitným ekologickým bezpečnostným sklom. Prídeme, zameriame, navrhneme a odborne zrealizujeme podľa vašich predstáv.