ZRKADLO – živý obraz domova.

Vladimír Kaliňak Zrkadlo
zrkadlo v kúpelni s teracco obkladom

Zrkadlo – neoddeliteľný prvok moderného bývania, má za sebou fascinujúcu históriu. Vynájdené už v dávnych dobách, prešlo počas stáročí mnohými technologickými a dizajnovými zmenami. Pôvodne vyrábané z leštených kovov, dnes z nánosu tenkej vrstvy hliníka zo zadnej strany sklenenej tabule.


Zrkadlo. Elegantný a praktický doplnok, nielen do kúpeľne.

POUŽITIE ZRKADIEL v každom bývaní je dôkazom jeho univerzálnosti. Zrkadlo do predsiene je často prvé, čo návštevník uvidí vo vašom domove. Nezabudnuteľný prvý dojem je tu kľúčový. Zrkadlá do kúpeľne sú nielen praktické, ale aj estetické a pomáhajú vytvárať relaxačný priestor. Zrkadlo na skriňu zväčšuje priestor miestnosti a zároveň pridáva eleganciu. Toaletné stolíky sú neúplné bez kvalitného zrkadla, ktoré pomáha pri denných rituáloch krásy. Dizajnové zrkadlá sú skvelými doplnkami, ktoré môžu oživiť akýkoľvek priestor. LED podsvietené zrkadlá kombinujú modernú technológiu s funkčnosťou, vytvárajúc jedinečnú atmosféru a širokú škálu osvetlenia kúpelne a osoby stojacej pred zrkadlom.


zrkadlo v kupelni

FUNKČNOSŤ ZRKADLA je často ohromujúca. Zväčšuje miestnosť, čo je ideálne pre menšie priestory. Presvetľuje interiér, odrazom svetla z okien alebo svetiel. Pomáha pri každodenných hygienických návykoch, či už pri holení alebo líčení. Esteticky tiež dopĺňa dizajn interiéru, poskytujúc štýlový a sofistikovaný vzhľad.


ODTIEŇ ZRKADLA a jeho farebný odraz je možné vybrať z našej ponuky, čo zabezpečuje dokonalé ladenie s ďalšími materiálami v interiéri. Najčastejšie sa každodenne stretávame s klasickým strieborným zrkadlom, ktoré ponúka čistý a jasný odraz. Šedé zrkadlo pridáva sofistikovaný a luxusný odraz a perfektne ladí s čiernymi a antracitovými farbami v interiéri. Bronzové zrkadlo vytvára teplý a pohodový nádych a dokonale ladí s drevom. Patinované zrkadlá perfektne ladia s vintage alebo rustikálnom štýlom spojeným s mosadznými a medenými materiálmi.

SPÔSOBY UKOTVENIA zrkadiel sú rôzne a líšia sa od potreby a predstavy zákazníka. Je možné ich osadiť priamo na stenu pomocou špeciálneho lepidla / pomocou úchytov / do rámu / oprieť ich o stenu / kotviť priamo na nábytok / vytvoriť obklad / a pod.. S výberom správneho ukotvenia zrkadiel radi poradíme.

Bronzove zrkadlo s drevenym obkladom

Bronzové zrkadlo dokonale ladí s drevom a dreveným obkladom. Veľké plus je jeho luxusný vzhľad.“


Kľúčovou vlastnosťou zrkadiel MIRALITE PURE, ktoré používame v našich výrobkoch a pri realizáciách, je použitie nového číreho skla PLANICLEAR, ktoré zaručuje mimoriadne živé a prirodzené farby vo všetkých svetelných podmienkach. Toto sklo, určené na výrobu zrkadiel, je vysokej kvality a je šetrné ako k zdraviu, tak k životnému prostrediu, keďže neobsahuje olovo ani organické rozpúšťadlá. Antracitová podkladová vrstva zrkadla zabezpečuje výborný efekt pri ich podsvietení.


„Zrkadlo je dvakrát lepšie ako okno! Stačí ho vyčistiť z jednej strany, aby človek jasne videl.“ – Murpyho zákon

STAROSTLIVOSŤ O ZRKADLO je nenáročná. Na jeho čistenie odporúčame používať čistú a jemnú handričku z mikro-vlákna spolu s bežnými prípravkami na čistenie skiel. Je dôležité vyhnúť sa abrazívnym materiálom a silným kyslým alebo zásaditým látkam, pretože môžu poškodiť povrch zrkadla. Na čistenie zrkadla nepoužívajte ocot !!! Na odstránenie odolnejších škvŕn je možné použiť melanínovú čistiacu hubku namočenú do vlažnej vody. Po čistení je dôležité zrkadlo nechať dobre vyschnúť a zabrániť trvalej vlhkosti na jeho hranách, aby sa predĺžila životnosť ochranného povlaku.

zrkadlo s LED podsvietenim v modernej kúpelni
Zrkadlo s LED podsvietenim v modernej kúpelni

Zameriame. Vyrobíme. Montujeme.

Výber ideálneho zrkadla, od jeho odtieňa až po tvar a spracovanie hrán, je kľúčový pre vytvorenie požadovanej atmosféry a zabezpečenie funkčnosti v interiéri. Naše dlhoročné skúsenosti výroby a dodávky výrobkov zo skla sú zárukou kvality a spoľahlivosti našich výrobkov. Zrkadlá sú nielen praktickým doplnkom, ale aj odrazom a tvorcom jedinečných momentov a osobnosti obyvateľov domova. Ich neustály vývoj a prispôsobenie sa meniacim sa potrebám a trendom podčiarkuje ich nezastupiteľné postavenie v našich domovoch a životoch.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať – telefonicky / mailom alebo vyplnte náš formulár.

Všetky fotky v tomto článku a na webe sú naše realizácie a podliehajú autorským právam.

Základné tvary zrkadiel.
Základné tvary zrkadiel.